برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم *خرداد ۹۸* (همه رشته ها)

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

با نزدیک شدن امتحانات نهایی هر دانش آموزی به دنبال پیدا کردن برنامه امتحانات نهایی دوازدهم است در این مقاله تاریخ امتحانات یا همان برنامه امتحانی دانش آموزان دوازدهم رشته تجربی، رشته انسانی (ادبیات) و رشته ریاضی، فنی حرفه ای را برای شما قرار داده ایم همچنین ممکن است سوالاتی مانند سوالات زیر درباره برنامه امتحان نهایی که خرداد ۹۸ برگذار میشود داشته باشید که به آنها پاسخ خواهیم گفت:

 • تاریخ برگزاری هر درس در برنامه امتحانات نهایی چیست؟
 • در برنامه امتحان نهایی هر درس حداکثر و حداقل چند روز فرصت مطالعه دارد؟
 • تاریخ شروع امتحانات نهایی کی است؟ (چه زمانی اولین امتحان برگزار می شود) و تاریخ امتحانات نهایی دوازدهم چیست؟
 • برنامه امتحانی نهایی چه تاریخی منتشر شده است؟
 • ساعت برگذاری امتحان نهایی چیست؟ (امتحانات نهایی چه ساعتی برگذار می شوند؟)

 

برای مشاهده ی کامل مطلب به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید.

 

 

برنامه امتحانات پایه دوازدهم روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد(نیم سالی-واحدی) خرداد در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد خرداد در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

 

برنامه امتحانات نهایی پیش دانشگاهی خرداد ۹۸

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه امتحانات نهایی سوم رشته های فنی و حرفه ای خرداد ۹۸

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

 

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

روش درس خواندن برای امتحانات نهایی
روش درس خواندن برای امتحانات نهایی : 

امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان فضایی را ایجاد کرده که دانش آموزان را از سال سوم وارد فضای رقابتی کند. رقابتی به نام کنکور که جزو ریشه های اصلی فضای علمی این مرز و بوم شده است. اهمیت امتحانات نهایی از جایی بیشتر شد که صحبت از تاثیر ۲۵ درصدی این امتحانات در کنکور سراسری به میان آمد. طبیعی هست که اکثر دانش آموزان سال سوم دبیرستان به دنبال به دست آوردن نمره ۲۰ در این امتحانات هستند تا با روحیه و اندوخته‌ای عالی به استقبال سال پیش دانشگاهی که سال سرنوشت سازی است بروند. در پی در خواست مکرر عزیزان سال سومی از مشاورین سایت محصل ایرانی تصمیم گرفتیم در نوشته‌ای خودمانی نکاتی به شدت کاربردی برای موفقیت در امتحانات سال سوم رو خدمت شما ارائه دهیم. مطمئن باشید با اجرا کردن این ریزه کاری‌ها نتیجه قابل قبولی در این امتحانات مهم خواهید گرفت.

 

خوب یاد بگیرید

برای اینکه بتوانید مطلبی رو به نحو احسنت ارائه بدید باید به خوبی هم اون رو یاد بگیرید. برای همین دقت کنید که در سر کلاش درس شیش دانگ حواستون رو به دبیر مربوط به هر درس بدید و سعی کنید تمامی نکات و مباحثی که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند را یاد بگیرید. اهمیت گوش دادن فعال در کلاس درس خیلی زیاد هست حتماً حواستان به نکات درسی در سر کلاس باشد. توصیه ما حضور فعال شما در سر کلاس درس است که خود این موضوع نیمی از یادگیری هر مبحث است.

 

پیش خوانی کنید

برای کسب نتیجه مطلوب در امتحانات نهایی توصیه ما اینه که حتماً قبل از رفتن به سر کلاس در حد ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مطلبی رو که قراره تدریس بشه پیش خوانی کنید. این کار باعث میشه تا با محتوای هر درس قبل از تدریس آشنایی داشته باشید. این پیش خوانی میتونه هر جایی انجام بشه از جمله در راه رفتن به مدرسه، در اتوبوس و یا تاکسی.

 

درس هر روز را همان روز بخوانید

بارها تو مقالات قبلی سایت زرین درس توصیه کردیم که نه تنها برای موفقیت در این امتحانات نهایی بلکه تو هر مقطع تحصیلی هم که باشید یکی از مهم ترین کارهایی که باعث میشه به هر مبحث تسلط پیدا کنید اینه که درس هر روز رو همان روز بخونید. خیلی هاتون از این جمله تکراری خسته شدید ولی واقعیت اینه که به شدت به یادگیری شما کمک می کنه و باعث میشه مطالب زود تر به حافظه بلند مدتون انتقال پیدا کنه. با انجام دادن این کار از دوباره کاری‌‌ جلوگیری می‌کنید.

 

برای امتحانات نهایی از رو چی بخونیم؟

بهتره از همین الان این موضوع رو برای خودتون روشن کنید که اولین و آخرین منبع مطالعاتی شما برای امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان فقط و فقط کتاب درسی هست. روش درس خواندن برای امتحانات نهایی به این صورت هست که مطالب حاشیه‌ای و خارج از کتاب رو نخونید و تمرکز اصلی خودتون رو روی مباحثی که در کتاب درسی مطرح شده بزارید. متن کتاب درسی هر چیزی که برای به دست آوردن نمره کامل به شما کمک می‌کند رو شامل میشه و میتونه شما رو از هر منبع دیگه ای بی نیاز کند.

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برای امتحانات نهایی چیا رو بیشتر بخونیم؟

تو هر امتحانی یه سری مباحث هستند که از اهمیت بیشتری برخوردارند و طراحان سوالات توجه بیشتری به اون مباحث دارند. توصیه داریم که برای اینکه نقطه توجه طراحان رو شناسایی کنید مجموعه سوالات امتحانات نهایی سال‌های قبل رو بررسی کنید تا دید بهتری نسبت به مباحث پیدا کنید و کتاب رو بر این اساس مطالعه کنید. بنابراین به هیچ وجه از اهمیت مرور و بررسی کردن چندین باره سوالات دوره های قبلی امتحانات نهایی غافل نشوید.

 

خلاصه نویسی برای امتحانات نهایی

هر چه به امتحانات نزدیک و نزدیک تر میشیم مرور مطالب درسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و بهتره که تو فواصل زمانی مشخص مباحث رو مرور کنید. بهتره در دفتری مطالب و نکات مهمی رو که در طول سال مطالعه می‌کنید رو یادداشت کنید تا در روز های انتهایی راحت تر بتوانید مباحث رو مرور کنید.

 

برنامه امتحانات نهایی دوازدهم

برنامه ریزی شخصی داشته باشید

حتما جمعه به جمعه برای طول هفته برنامه ریزی کنید و همه چیز رو مشخص کنید. از ساعات خواب و تماشای تلوزیون تا هر عادتی که هر روز اون را انجام می دهید. در این برنامه باید زمان هایی برای مرور هر مبحث و هم چنین زمان هایی رو برای جبران عقب ماندگی های مطالعاتی خودتون در نظر بگیرید. اگر براتون سخته واسه یه هفته برنامه بریزید حتما هر شب برنامه فرداتون رو مشخص کنید.

 

اهمیت تغذیه و خواب

از همون روزهای ابتدایی که مطالعه برای امتحانات رو شروع می کنید بهتره که خواب و خوراک خودتون رو طبق برنامه ای تنظیم کنید. بهتره تو شبانه روز ۸ ساعت رو به خواب شبانه اختصاص دهید. توصیه ما اینه که شب ها زودتر به رخت خواب برید و صبح ها زود تر مطالعه خودتون رو شروع کنید. از خوردن غذاهای حجیم و سنگین در وعده شام خودداری کنید چرا که صبح ها حالت کرختی دارید و اون شادابی رو که انتظار دارید رو از دست خواهید داد.

 

مکان مطالعه

جایی که در آن مطالعه می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. مکان مناسب مکانی هست که از نظر نور و دما و هم چنین سر و صدا دارای امکانات مناسب باشد. هر چه بیشتر در جو مطالعاتی قرار می گیرید تمایل شما برای رقابت بیشتر میشه و با جدیت بیشتری دروس رو مطالعه می کنید. کتابخانه مکانی هست که همه شرایط لازم برای مطالعه رو داره و میتونه محیط خوبی برای درس خوندن شما باشد.

 

🌐🌐🌐🌐🌐🌐🌐🌐🌐

اینستاگرام سایت

گام به گام حل تمرینات جبر و احتمال سوم دبیرستان رشته ی ریاضی و فیزیک

کتاب گویا زبان انگلیسی (۳) – پایه نهم (درس دوم)

🌐🌐🌐🌐🌐🌐🌐🌐🌐

برچسب‌ها:
مدیریت وب سایت

حدود 8 سالی هست که در زمینه مدیریت وب به صورت تخصصی فعالیت می کنم و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارم، من به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کنم و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کنم...

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • آیا میدونید با وب سایت ما میتونید کسب درآمد کنید؟
  • بعد از ثبت نام برای خوش آمد گویی به شما 5000 ریال
  • برای هر بازدید روزانه شما از وب سایت از آن روز 1500 ریال
  • برای هر دیدگاهی که برای محصولات ارسال میکنید 1000 ریال
  • به ازای هر نفر که با لینک شما از سایت ما بازدید کنند 1000 ریال
  • به ازای هر نفر که با لینک شما در سایت ما ثبت نام کند 1200 ریال
  • به کیف پول شما اضافه خواهد شد.
  دیدگاه‌ها

  *
  *